מתוקים ומלוחים

פורים – חג הפרג!

פורים הינו יום חגו הלא רשמי של הפרג, חומר גלם נהדר ששווה להכיר ולאמץ במטבח, ולא רק למילוי אוזן המן. מה כבר יש לספר עליו חוץ מזה שזה אחלה מילוי למאפים ואפשר לפזר אותו על חלות? טוב ששאלתם.

זרעי הפרג מלווים את האנושות מזה אלפי שנים, והמצרים העתיקים, שחיו לפני 3500 שנים, היו מהראשונים לעשות בהם שימוש (כחומר מרדים). אנשי התרבות המינואית, יושבי כרתים העתיקים (ואבותיהם של הפלשתים המקראיים) נהגו להשתמש בתערובת של זרעי פרג, חלב ודבש כדי להרגיע תינוקות בוכים.

כיום משתמשים בפרג בתרבויות רבות ברחבי העולם: במטבח ההודי הוא משתמש להסמכת תבשילים ובמטבח הדרום איטלקי הוא משתמש לשדרוג מנות פסטה.

בלי פרג אין אוזן המן

השימוש המוכר ביותר לפרג הוא במאפים מתוקים, מנהג שמקורו ממדינות אירופה. מה שרוב האנשים לא יודעים הוא שאילולא פרג, כנראה שמעולם לא היינו מכירים או מנסים את אוזני המן, המאפה הרשמי של החג, שהיום זוכים למגוון רחב של מילויים, מנוטלה וחלבה ועד ריבה, תמרים ואגוזים.

הסיבה לכך היא שמאפה אוזן המן אינו קשור כלל לסיפור מגילת אסתר או לאחת מאוזניו של המן הרשע. שורשיו נטועים דווקא במאפה גרמני שנקרא מון-טאשן (כיסון פרג בתרגום ישיר). את המון טאשן מכינים במגוון צורות (הוא פריט נפוץ בקונדיטוריות ברחבי גרמני גם היום), ואחת הצורות שהיו פופולריות לפני 300 שנה הייתה משולשת, בהשראת כובעי האצולה באותם זמנים.

יהודי הגולה אימצו לחיכם את המון-טאשן ועם השנים השתבש שמן ל-האמנטאשן, שבתורם התגלגלו לשם העברי אוזן המן.

מקרואסון לשטרודל

מעבר לאוזני המן, השימוש של פרג בקינוחים אירופאים הוא נרחב ביותר. הוא משמש לעוגות, שטרודל, ואפילו למילוי קרואסונים. עוגת פרג מפורסמת גם בארץ היא הפרסבורגר, עוגה שמקורה במטבח האוסטרי שעשויה מבצק המשלב שמרים ותכונות של בצק פריך וממולא בתערובת עשירה של פרג, חלב, חמאה ואגוזים.

פרג בקולה מרקט

טוחנים ואופים

אחת התכונות של זרעי הפרג היא גודלם, ליתר דיוק, קוטנם. בכפית אחת של פרג יש 3300 זרעים קטנטנים, וכשמנסים להכין מילוי מזרעים קטנים שכאלו התחושה בפה היא גרגרית ולא נעימה. לכן, מתכונים למליות פרג קוראים להשתמש בפרג טחון.

טחינה בבית של פרג קשה ומאתגרת, ולכן עליכם להיעזר במטחנות מקצועיות, כמו שתמצאו בחנות הקולה מרקט. אנחנו נטחן עבורכם כל כמות פרג שתבקשו לשימוש מהיר ונוח.

חשוב לציין שפרג טחון נוטה לתפוס ריחות לוואי מהר הרבה יותר מפרג לא טחון, לכן, אם לא השתמשתם בכל הפרג הטחון מיד, מומלץ לשמור אותו בהקפאה (יישמר חודש-חודשיים).

מחפשים מתכון למלית פרג? מצאנו מתכון מקסים בבלוג של עז תלם, שכולל את כל השלבים למילוי ויצירת אוזני המן

חג פורים שמח!

אוזני המן עם פרק בקולה
סגירת תפריט

התחבר

הרשמה

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our מדיניות פרטיות.

פתחו בשיחה
צריכים עזרה?
דילוג לתוכן