מתוקים ומלוחים

קפה, משקה של החיים!

אם גם אתם נמנים על אלה שלא יכולים להתחיל את היום בלי המשקה המעורר, הארומה הנפלאה והטעם הממכר, אנחנו חייבים להודות שאתם במועדון השווה של חובבי הקפה! מה לא נאמר עליו, אמרות שפר וקלישאות, ציטוטים על ספלים וחולצות, שירים נכתבו בכל השפות, החל מ”קפה טורקי” של י. רוטבליט, בביצוע המושלם של אריק איינשטיין, או השיר המרגש של בוב דילן “One more cup of coffee for the road”.

אנחנו מאמינים שקפה הוא לא רק משקה, או לא עוד משקה, מדובר על תרבות, כלכלה, אמנות, מדע – ובעיקר תשוקה. בין אם מדובר על לוגמים צעירים וחדשים בתחום או על מומחים, בין אם מעדיפים אותו חזק וקצר, או נטול קפאין, הפוך עם חלב או בטעמים, תמיד יש עוד מה ללמוד ולהעריך.

יש האומרים כי ‘האנושות פועלת מכח הקפה’, אבל מה זה בכלל קפה?

באופן עקרוני, קפה הוא שם כולל למשקאות חמים וקרים המופקים מטחינה וגריסה של פולי צמח הקפה. מדובר על עץ נמוך קומה הגדל בעיקר באזורי אקלים סובטרופי, מדינות כגון אפריקה, אסיה וברזיל. סקירה מסביל לגלובוס מציגה זנים שונים של פולי קפה, מהם מיוצרים  סוגים שונים וטעמים מגוונים. חשוב להבין כי אין אחידות גם בתהליך הייצור וניתן לראות דרכי עיבוד שונות.

ישנן שתי דרכים לעבד פולי קפה בדרך למשקה האהוב, עיבוד יבש ועיבוד לח, שהוא האיכותי יותר. עיבוד יבש היא הדרך המסורתית והעתיקה ומכאן גם מעט איטית ויותר מסורבלת.  בה מופרדים הפירות הבשלים מפרי הבוסר, מיבשים אותם בשמש, תוך ערבוב להשגת ייבוש אחיד. בשלב הבא מקולפים הפולים ומופרדים. לעומתה שיטת העיבוד הלח, בה טובלים את הפרי בתוכו מונחים הפולים במים כך שהפירות הבשלים שוקעים והבוסר צפים, לאחר ההפרדה מקולפים הפירות להוצאת פולי הקפה, לאחר תסיסה עוברים פולי הקפה לייבוש מאסיבי. החלק הדומה בשתי הדרכים הוא סוף התהליך, כאשר לאחר הייבוש עוברים הפולים תהליך קלייה וטחינה.

כאמור, יש לא מעט סוגים וזנים של פולי קפה, אך למעשה שוק הקפה נשלט ע”י שני זנים מובילים, רובוסטה וערביקה הנחשבים לפולים האיכותיים ביותר ומשובחים מבין כל הפולים. גם בין שני הזנים הללו יש היררכיה, כאשר קפה ערביקה נחשב לסוג הפולים מהם מפיקים את הקפה המשובח ביותר מאחר שיש בהם פחות קפאין והוא מתאפיין במרירות עדינה וטעם מתקתק. פולי הרובוסטה, נחשבים לזן מעט נחות, המכיל כמות גבוהה של קפאין והוא מתאפיין בטעם חזק ומריר.

סוגי הקפה השונים והאפשרות למהול ולערבב ביניהם יוצרת מנעד טעמים רחב ואפשרות לעוף עם הקפה למחוזות חדשים. לא סתם אומרים Love is in the air, and it smells like coffee כל אחד יכול למצוא את הטעם האהוב עליו ולשמור לו אמונים.

השונות בין סוגי הקפה נמדדת בכמה פרמטרים, בראש ובראשונה  בטעם, בחומציות ובטעם הלוואי, אך לא פחות חשוב מזה בריח ובארומה המופקת. את אותו מנעד טעמים ניתן לקבל גם כאשר רוכשים פולי קפה שלמים קלויים  Home Blend עבור מכונה הטוחנת קפה באופן אישי, או כאשר רוכשים קפה טחון במשקל או באריזה וכמובן קפסולות למכונת קפה.

בחנות המקוונת המושקעת של ‘הקולה מרקט’ ניתן למצוא שפע טעמים, ארומות ומרקמים של קפה מושלם מכל העולם. ניתן למצוא פולי קפה ייחודיים מברזיל בעלי גוף מלא, מריר ומתוק. עם חמיצות נמוכה, אך עשיר בטעמי שמנת, שוקולד ואגוז. או פולים היישר מקוסטה ריקה, בעלי טעם מתון נקי. עם חמיצות בהירה, גוף עדין וטעם לוואי מעודן של אפרסק וניל. מקולומביה מגיעים פולי קפה מתקתקים עם מרקם חלק, עשירים בטעמי קרמל מעודן. הקפה האתיופי שלנו הוא פולים ארומטיים בניחוח פריחה, עם חמיצות בהירה ויציבה ואפטר טייסט של פירות הדר מתקתקים ויש עוד פולים שלמים ואריזות קפה טחון מיעדים שונים וקסומים.

בין שאר ההפתעות ניתן למצוא גם קפה לבן טחון במשקל וקפה ירוק טחון. קפה לבן הידוע גם בשמו “קפה תימני” הוא קפה בהיר בשל קליתם הקצרה של הפולים, יש לו טעם עדין ובדרך כלל מוסיפים לו שלל דגנים ובעיקר תבלינים. הקפה הירוק מבוסס על פולי קפה ירוקים מיובשים וטחונים, טבעם הירוק נותר בשל העובדה שהם לא עוברים קלייה. הן הקפה הלבן וה הירוק נחשבים למשקאות בריאים ומזינים, הרבה יותר מהקפה הרגיל, זאת מאר שנשמרים בהם הויטמינים והמינרלים החיוניים לגוף.

מה אתם אומרים על זה, בדיוק הגיע הזמן לקפה. ואם אתם רוצים ממש לשמח אותי תכינו לי קפה, תביאו לי קפה, תהיו קפה … קפה.

פולי קפה